Koruna dnes mírně ztrácela k euru i dolaru

Rozdílové smlouvy články Koruna dnes mírně ztrácela k euru i dolaru


Koruna dnes mírně oslabila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru si od pondělního podvečera pohoršila o jeden haléř na 25,73 Kč/EUR, k americkému dolaru oslabila o dva haléře na 23,00 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Na kurz koruny dnes podle ekonomky Komerční banky Moniky Junicke působily dva protichůdné trendy. Jedním bylo oslabování eura vůči dolaru poté, co byla zveřejněna prognóza Evropské komise. Ta mírně snížila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny i celé Evropské unie. Slabší kurz eura stáhl dolů i středoevropské měny, včetně koruny.

Opačným způsobem působily na kurz koruny údaje o březnovém vývoji maloobchodních tržeb, které dnes publikoval Český statistický úřad. Tržby obchodníků stouply meziročně o 4,3 procenta. Údaj podle Junicke signalizuje, že soukromá spotřeba zůstala hlavním tahounem ekonomického růstu i v prvním čtvrtletí.
Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: barbora.denigerova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com