Koruna je vůči dolaru nejslabší za tři a čtvrt roku

Rozdílové smlouvy články Koruna je vůči dolaru nejslabší za tři a čtvrt roku

Koruna dnes mírně zpevnila k euru, zatímco vůči dolaru uzavřela obchodování na nejslabší úrovni od ledna 2017. K euru si od středečního podvečera polepšila o pět haléřů a dnes kolem 17:00 se obchodovala za 27,62 Kč/EUR. Na dolar česká měna ztratila 14 haléřů na 25,82 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Dnes brzy ráno se kurz koruny vůči jednotné evropské měně propadl téměř na 27,90 Kč/EUR. Posléze ale koruna ztráty smazala a uzavřela mírně pevnější než ve středu.

Podle ekonomů společnosti Next Finance Markéty Šichtařové a Jiřího Cihláře bude mít koruna při dalším přívalu napětí na akciových trzích tendenci oslabovat vůči euru. „Při větším záchvěvu trhu může koruna oslabit až nad 28korunovou hladinu a slova centrálních bankéřů v tu chvíli nic nezmůžou,domnívají se Šichatřová s Cihlářem. V takové situaci by podle nich Česká národní banka mohla začít intervenovat ve prospěch koruny výprodejem devizových rezerv.

Kurz české měny:

  Předchozí závěr Dnes kolem 17:00
Kč/EUR 27,67 27,62
Kč/USD 25,68 25,82

Zdroj: Patria Online, ČTK

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: EL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com