Koruně se začátek října vydařil, posílila k euru i dolaru

Rozdílové smlouvy Novinky Koruně se začátek října vydařil, posílila k euru i dolaru


Koruna dnes zpevnila vůči oběma hlavním světovým měnám. K euru si oproti pondělnímu podvečeru polepšila o čtyři haléře na 25,78 Kč/EUR. K dolaru si připsala sedm haléřů a kolem 17:00 se obchodovala v kurzu 23,61 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Pozitivní vliv na korunu mohly mít dnes zveřejněné údaje o růstu české ekonomiky ve 2. čtvrtletí. Podle zpřesněných údajů statistiků vzrostl hrubý domácí produkt Česka meziročně o 2,8 procenta. Mezičtvrtletně se zvýšil o 0,7 procenta.

Méně potěšující zprávu dnes zveřejnilo ministerstvo financí, podle kterého schodek státního rozpočtu ke konci září stoupl na 21 miliard korun ze srpnových 15,4 miliardy korun. Loni v září skončilo hospodaření státu v přebytku 16,8 miliardy korun. Meziroční srovnání je podle ministerstva ovlivněno mimo jiné tím, že v loňských prvních měsících získal rozpočet z Evropské unie mimořádně 21 miliard korun jako část závěrečných plateb vztahujících se k unijnímu programovému období 2007 až 2013.
Zdroj: ČTK

Kurz české měny:

  Předchozí závěr Dnes kolem 17:00
Kč/EUR 25,82 25,78
Kč/USD 23,68 23,61

Zdroj: Patria Online

Hodnocení článku

Tagged

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: katerina.stejskalova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com