Kurz dolaru zůstává bez výraznějších změn, čeká se na Fed

Rozdílové smlouvy Uncategorized Kurz dolaru zůstává bez výraznějších změn, čeká se na Fed


Kurz amerického dolaru se dnes opět příliš nemění. Většina obchodníků čeká na dnešní konec dvoudenního zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed), který by poprvé od finanční krize v roce 2008 měl snížit hlavní úrokovou sazbu.

Kolem 17:15 SELČ dolarový index, který sleduje hodnotu dolaru ke koši šesti předních světových měn, se zvýšil o 0,1 procenta na 98,11 bodu. Vůči euru dolar posílil o 0,2 procenta na 1,1134 USD, k jenu zůstal bez větších změn na 108,60 JPY. Euro vůči jenu kleslo o 0,2 procenta na 120,92 JPY.

Zhruba 79 procent obchodníků věří, že Fed dnes oznámí snížení úroků o čtvrt procentního bodu. Očekávání vyššího snížení úroků se nedávno zmírnila díky silnějším statistickým údajům, než se čekalo, včetně údajů o ekonomickém růstu za druhé čtvrtletí, důvěře spotřebitelů a zaměstnanosti v soukromém sektoru.

Snížení má být podle analytiků jen „pojistkou“ s cílem ochránit americkou ekonomiku před globálními nejistotami a obchodním tlakem. Jiné země, na rozdíl od Fedu, snižují úroky, protože čelí vážnějším rizikům. Nicméně trhy se zaměří hlavně na takzvanou signalizaci měnové politiky, tedy výhled záměrů Fedu v oblasti budoucí měnové politiky. Měla by naznačit, zda je současné snížení pouze jednorázovou záležitostí, anebo začátkem cyklu snižování úroků. Trhy nyní očekávají do konce roku trojí snížení úroků, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: katerina.stejskalova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com