Lego loni zvýšilo tržby i zisk, firma překonala konkurenci

Rozdílové smlouvy Novinky Lego loni zvýšilo tržby i zisk, firma překonala konkurenci

Dánský výrobce hraček Lego kvůli vyšším nákladům v loňském roce zvýšil zisk pouze o 2,8 procenta na 8,3 miliardy dánských korun (28,1 miliardy Kč). Tržby navzdory celkovému poklesu trhu s hračkami vzrostly o šest procent, zejména díky nejnovějším verzím klasických stavebnic, novým obchodům a vylepšení internetových stránek, oznámila dnes firma.

Po deseti letech zvyšování tržeb dvouciferným procentním tempem se v roce 2017 jejich růst zastavil. Loni ale už jejich tempo zrychlilo z tří procent v roce 2018. Celkem tržby loni dosáhly 38,5 miliardy dánských korun (130,5 miliardy Kč).

Byl to velmi dobrý rok, kdy jsme překonali zbytek odvětví výroby hraček,“ uvedl generální ředitel Niels Christiansen. Firma odhadla, že globální trh s hračkami loni klesl o tři procenta. Tržby konkurenční firmy Mattel loni stagnovaly, společnost Hasbro je ale o tři procenta zvýšila, poznamenala agentura Reuters.

Společnost má nyní po celém světě 570 obchodů. Loni jich otevřela 150 a letos plánuje zhruba stejný počet. V Číně se počet jejích obchodů více než zdvojnásobil na 140 a letos chce jejich počet zvýšit na 220.

Silně rostl prodej oblíbených licencovaných produktů, jako je Harry Potter a Avengers. Nejprodávanějšími produkty ale byly stavebnice řad Lego City, Lego Classic a Lego Technic.

Společnost Lego je známá hlavně svými barevnými plastovými stavebnicemi. Firmu založil v roce 1932 Ole Kirk Christiansen a pojmenoval ji podle dánských slov „leg godt„, což znamená „hezky si hrajte„. Christiansenové jsou teď nejbohatší dánskou rodinou a společnost Lego je podle výše tržeb největším výrobcem hraček na světě.

Jeden z výrobních závodů společnosti Lego je v Kladně, provoz zahájil v roce 2000. V kladenském závodě se stavebnice dekorují, kompletují se menší díly a balí. Další výrobní závody má firma v Dánsku, Maďarsku, Mexiku a v Číně.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: katerina.stejskalova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com