Loňský provozní zisk Nissanu byl nejnižší od roku 2010

Rozdílové smlouvy Uncategorized Loňský provozní zisk Nissanu byl nejnižší od roku 2010


Provozní zisk druhé největší japonské automobilky Nissan Motor se v uplynulém finančním roce snížil o 45 procent na 318,2 miliardy jenů (66,5 miliardy Kč). Byl tak nejnižší od finančního roku, který skončil v březnu 2010.

Pro letošek firma, která čelí skandálu kolem vazby svého bývalého šéfa Carlose Ghosna, podle svého dnešního sdělení odhaduje, že se provozní zisk sníží o 28 procent na 230 miliard jenů a bude nejnižší za více než deset let.

Tržby ve finančním roce, který skončil 31. března, klesly o 3,2 procenta na 11,6 bilionu jenů. Firma prodala 5,5 milionu vozů, což je o 4,4 procenta méně než v uplynulém rekordním roce.

Nissan snížil svůj šestiletý obchodní cíl. Oproti střednědobému plánu oznámenému v listopadu 2017 počítá již pouze se šestiprocentní provozní marží. Dříve plánoval dosahovat do března 2023 osmiprocentní marže.

Akcie Nissanu letos oslabily o dvě procenta poté, co loni odepsaly pětinu své hodnoty, připomněla agentura Reuters.

Ghosn, jenž po dvě desetiletí vedl alianci Nissanu a francouzské automobilky Renault SA, byl loni v listopadu zatčen na základě obvinění z finančního pochybení. Tvrdí, že je nevinný.

Zdroj:ČTK

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: barbora.denigerova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com