Míra nezaměstnanosti v Británii nečekaně klesla na pět procent

Rozdílové smlouvy Novinky Míra nezaměstnanosti v Británii nečekaně klesla na pět procent

Míra nezaměstnanosti v Británii klesla za tři měsíce do konce ledna navzdory koronavirové krizi na pět procent z 5,1 v posledních třech loňských měsících. Práci tak podle britského statistického úřadu (ONS) hledalo 1,7 milionu lidí. Čekal se přitom nárůst nezaměstnanosti. Přesto v zemi pracovalo o 693.000 lidí méně, než loni v únoru a tedy před tím, než byla zavedena opatření proti šíření pandemie covidu-19.

Analytici v anketě agentury Reuters odhadovali, že míra nezaměstnanosti stoupne na 5,2 procenta. V posledním kvartálu loňského roku byla nejvýše za téměř pět let.

Pracovní trh zatím zvládá hospodářský otřes vyvolaný koronavirem díky podpůrným opatřením britské vlády, která bude až do konce září vyplácet mzdu každému pátému britskému zaměstnanci. V Anglii jsou od ledna zavřené všechny obchody, které prodávají zboží jiné než nutné pro chod společnosti. Podobná opatření platí i v dalších částech Spojeného království.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: KH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com