Nedávný pád kryptoměn znamená šanci zhodnotit investice

kryptoměny

Kryptoměny jsou velkým investičním hitem posledních let. Jen za poslední rok vyrostla hodnota trhu s nimi o více než 100 % a momentálně tak jeho objem činí 2,1 bilionu dolarů. Jedná se ale o relativně nestabilní aktivum, a při současném vysokém růstu cenové hladiny a očekávaném zvyšování úrokových sazeb tak mnoho investorů preferuje bezpečnější varianty zhodnocení vkladů.

I proto se v současnosti, navzdory výrazným ziskům, nachází trh s kryptoměnami skoro o třetinu pod svým historickým maximem. V minulosti ale znamenal pokles dost často potenciální příležitost k investicím do kryptoměn, která se následně vyplatila a přinesla slušné výnosy. Pojďme se tedy podívat na některé, které se v současnosti jeví jako výnosné dlouhodobé investice.

Cardano (CRYPTO:ADA)

Tento programovatelný blokchain je momentálně sedmou nejhodnotnější kryptoměnou. Záměr tohoto projektu je stát se lepší verzí Etherea, od něhož se odlišuje ve třech věcech. Zaprvé, jeho vývojáři zaujali k budování blokchainu akademičtější přístup, zadruhé je Cardano zajištěno proof of stake konsensuálním protokolem, známým jako Ouroboros. Zatřetí, koncem tohoto či začátkem příštího roku budou k platformě přidány další blockchainy, které efektivně rozdělí síťový provoz. V současnosti je totiž možno provést za sekundu 250 transakcí, po dokončení této fáze by tento počet mohl vystoupat až na 1 milion, čímž by se Cardano stalo zřejmě nejvýkonnější blockchainovou platformou.

Fantom (CRYPTO:FTM)

Jednou z největších předností projektu, jenž si klade za cíl překonat klíčová omezení ostatních blockchainů (nedostačující interoperabilita a škálovost), je skoro až obdivuhodná rychlost transakcí, kterých je možno uskutečnit za sekundu několik tisíc. Navíc, průměrná doba trvání jedné transakce se u Fantomu pohybuje okolo jedné vteřiny, což je obrovský rozdíl oproti měně Ethereum, u něhož jedna transakce zabere řádově několik minut.

Fantomovou další předností je kompatibilita, která umožnuje snadno přenést dApps založené na Ethereu právě na blockchain Fantom, který oproti Ethereu disponuje vyšší rychlostí a nižšími finančními náklady na transakce. I proto bylo do platformy již investováno více než 7,1 miliardy USD, a i díky očekávanému budoucímu růstu popularity produktů poháněných Fantomem a zvyšující se popularitě dApps se tato kryptoměna momentálně jeví jako výhodná investice.

2 comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *