Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu pátý měsíc za sebou zhoršila

Rozdílové smlouvy články Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu pátý měsíc za sebou zhoršila

Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu pátý měsíc za sebou zhoršila. Výrobci se dále potýkají s problémy v dodavatelských řetězcích a to zhoršuje spolu s nárůstem počtu nakažených koronavirem vyhlídky růstu největší evropské ekonomiky. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil výzkumný institut Ifo.

Index podnikatelské nálady podle Ifo klesl na 96,5 bodu z říjnových 97,7. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že index za listopad klesne na 96,6 bodu.

„Problémy s dodávkami a čtvrtá vlna pandemie jsou pro německé podniky výzvou,“ uvedl prezident Ifo Clemens Fuest.

Průzkum Ifo kontrastuje s průzkumem mezi nákupními manažery, který v úterý naznačil, že růst německého soukromého sektoru v listopadu mírně zrychlil navzdory přetrvávajícím problémům s dodávkami a rekordně vysoké inflaci.

Německá centrální banka v pondělí varovala, že ekonomika by mohla v posledním čtvrtletí letošního roku stagnovat. Nedostatek zboží i pracovních sil a nová protipandemická opatření by mohly ukončit její křehké oživení.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AHAV

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com