Pokles počtu nezaměstnaných v Německu v červnu zaostal za odhady

Rozdílové smlouvy Uncategorized Pokles počtu nezaměstnaných v Německu v červnu zaostal za odhady

Berlín 1. července (ČTK) – Míra nezaměstnanosti v Německu v červnu zůstala na květnových pěti procentech. Počet nezaměstnaných klesl méně výrazně, než předpokládali analytici. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.

Počet nezaměstnaných se podle těchto údajů proti květnu snížil jen o 1000 na 2,281 milionu. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali pokles asi o 3000 lidí.

„Slabší hospodářský vývoj zanechává mírné stopy na trhu práce,“ uvedl šéf spolkového úřadu práce Detlef Scheele. „Růst zaměstnanosti ztrácí na dynamice,“ dodal.

Poptávka podniků po zaměstnancích se ve srovnání se stejným obdobím loňského roku snížila. Na úřadu práce bylo letos v červnu nahlášeno 798.000 volných pracovních míst, což bylo o 8000 méně než před rokem, uvedla agentura DPA.

Příznivá situace na trhu práce podporuje spotřebitelské výdaje, které se v uplynulých letech staly hlavním motorem růstu německé ekonomiky. V poslední době však hospodářské vyhlídky Německa podkopává slabší globální poptávka, která má negativní dopad na německý export a na průmysl.

Německá centrální banka proto minulý měsíc snížila odhad letošního růstu německé ekonomiky na 0,6 procenta z 1,6 procenta předpovídaných v prosinci. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.

ČTK

Hodnocení článku

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: diana.hnatkova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com