Polsko chce obyvatelstvu kompenzovat zdražení elektřiny

Rozdílové smlouvy Novinky Polsko chce obyvatelstvu kompenzovat zdražení elektřiny

Elektřina zdražuje prakticky po celém světě. Růst cen se tedy nevyhnul ani Polsku. Tamní vláda ale připravuje legislativu, na jejímž základě by mělo být zdražení elektřiny finančně nahrazeno.

Polský energetický regulátor (URE – Urząd Regulacji Energetyki) schválil státním energetickým společnostem Energa a Enea zdražení elektřiny pro rok 2020. Na řadě je také největší polská energetická skupina PGE.

Rozhodnutí URE však do určité míry udělalo čáru přes rozpočet vládní straně Právo a spravedlnost, která v minulém roce slibovala, že domácnosti nebudou dalším zdražování energií zasaženy. A to ani v případě, kdy roste velkoobchodní cena elektřiny také v důsledku politiky snižování emisí skleníkových plynů.

Vláda proto připravuje opatření, které by mělo zvýšení ceny elektřiny domácnostem nějak vynahradit. Detaily zatím nebyly představeny, ovšem polský ministerský předseda Matausz Morawiecki potvrdil, že se chystá kompenzační systém. „Připravujeme potřebnou legislativu,“ uvedl Jacek Sasin, ministr státního majetku. Díky tomu prý domácnosti budou platit stejné ceny za elektřinu jako v roce 2019.

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

2 komentářů ke článku “Polsko chce obyvatelstvu kompenzovat zdražení elektřiny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com