Premiér bude od letoška oceňovat odpovědné zahraniční investory

Rozdílové smlouvy články Premiér bude od letoška oceňovat odpovědné zahraniční investory

Praha 9. září (ČTK) – Český předseda vlády bude od letošního října každoročně udělovat cenu pro odpovědného zahraničního investora v České republice. Počítá s tím vládní nařízení, které dnes schválil kabinet. Novinářům to po zasedání řekl premiér Andrej Babiš (ANO), který by měl poprvé cenu udělit 14. října. Ocenění budou podle nařízení tvořit karafa se sklenicemi, etue a diplom.

O cenu se mohou ucházet firmy se sídlem v Česku, ve kterých má zahraniční právnická nebo fyzická osoba většinový podíl na základním kapitálu, případně pokud je v nich zahraniční subjekt podle zákonné definice ovládající osobou. „Chceme motivovat zahraniční subjekty podnikající v ČR, aby podporovaly různé aktivity neziskového charakteru,“ uvedl Babiš. Letos přivítá zástupce 20 nejlepších firem na slavnostním galavečeru v Lichtenštejnském paláci, dodal.

Cena se bude udělovat za mimořádný investiční přínos pro českou ekonomiku. „Při udělení ocenění bude zohledněna výše ročního obratu, výše zisku investovaného v České republice a investice do veřejně prospěšných aktivit a projektů, vědy, výzkumu a vzdělávání, inovací, kultury nebo udržitelného rozvoje, nebo mimořádný přínos v oblasti společenské odpovědnosti,“ uvádí v materiálu úřad vlády.

Zahraniční kapitál v českých firmách činí 1,25 bilionu korun, tvoří tak 60 procent jejich veškerého kapitálu. Zhruba bilion korun pochází ze zemí EU. Kapitál ze zemí EU tak tvoří 48 procent veškerého kapitálu firem v ČR a 80 procent veškerého zahraničního kapitálu v Česku, uvedla v květnu společnost CRIF. Ze 468.000 společností s dohledatelným většinovým vlastníkem jich má desetina (48.500) majitele ze zemí EU a další desetina má zahraniční majitele ze zemí mimo EU.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: aneta.prozrova

Jeden komentář ke článku: “Premiér bude od letoška oceňovat odpovědné zahraniční investory

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com