Prodej aut v Británii stoupl v dubnu meziročně více než třicetkrát na 141.583

Rozdílové smlouvy články Prodej aut v Británii stoupl v dubnu meziročně více než třicetkrát na 141.583

Počet registrací nových aut v Británii se dubnu zvýšil meziročně více než třicetkrát na 141.583 vozů. Ve srovnání s měsíčním průměrem let 2010 až 2019 zůstává ale o 13 procent slabší, uvedl dnes britský svaz výrobců a prodejců aut SMMT. Za dubnovým oživením o 3176,6 procenta je znovuotevření prodejen po koronavirové pauze.

V dubnu 2020 se prodej nových aut snížil v reakci na zavření továren a autosalonů kvůli propuknutí pandemie o 97 procent na 4321 vozů. To byl nejhorší měsíční údaj od února 1946.

Zajít si koupit vůz osobně bylo v Británii možné znovu od 12. dubna. Rychlejší odbavení umožnily objednávky na internetu s možností vyzvednutí na prodejně díky službě click and collect. Výrobní továrny fungují, uplatňují se v nich ale bezpečnostní opatření proti šíření nemoci covid-19.

„Po jednom z nejtemnějších let v automobilové historii je na konci tunelu světlo,“ řekl agentuře Reuters šéf SMMT Mike Hawes.

Za období od začátku roku se počet nových registrací zvýšil o 16,2 procenta na 567.108 vozů. SMMT zlepšil celoroční výhled. Nově očekává, že se v Británii do konce roku prodá 1,86 milionu vozů, což představuje ve srovnání s loňským rokem nárůst o 13,9 procenta. Více než každé sedmé letos prodané auto by podle jeho odhadu měl být plug-in-hybrid.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com