Řím může přijít o dotace na rychlodráhu mezi Turínem a Lyonem

Rozdílové smlouvy články Řím může přijít o dotace na rychlodráhu mezi Turínem a Lyonem

Evropská komise dnes Itálii varovala, že by mohla přijít o unijní dotace na rychlodráhu TAV z Turína do Lyonu. Práce na trati na italské straně stojí. Ministr dopravy Danilo Toninelli z vládní Hnutí pěti hvězd (M5S) nechal v červnu projekt pozastavit s tím, že chce nejprve vidět analýzu nákladů a přínosů. EU Římu na projekt přidělila 813,8 milionu eur (bezmála 21 miliard Kč).

„Nemůžeme vyloučit, že v případě dlouhého zpoždění budeme muset Itálii požádat, aby dotace vrátila,“ uvedl mluvčí EK. Dodal, že komise si analýzu, na níž pracuje italská vláda, nevyžádala – jeden takový rozbor byl už představen v roce 2015.

„O analýze nákladů a přínosů rozhodla svrchovaná vláda, která chce s veřejnými penězi zacházet co nejlépe. EU se může uklidnit, dokumenty budou, jak se domluvilo, za pár dní,“ reagoval na twitteru Toninelli.

Vedle nákladů se MS5 nezdá ekologický dopad této 270 kilometrů dlouhé trati. Koaliční partner M5S, protiimigrační Liga, která se opírá mimo jiné o podporu drobných podnikatelů na severu země, projekt zahrnující 57 kilometrů dlouhý tunel pod Alpami podporuje. Tvrdí, že na severu podpoří obchod.

(ČTK)

Hodnocení článku

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com