Ropa kvůli nejistotě před summitem G20 mírně zlevňuje

Rozdílové smlouvy články Ropa kvůli nejistotě před summitem G20 mírně zlevňuje

Ceny ropy se dnes mírně snižují. Na vině jsou podle analytiků obavy, že na víkendovém summitu G20 v Japonsku by se nemuselo podařit dosáhnout průlomu v obchodním sporu mezi Spojenými státy a Čínou.

Severomořská ropa Brent kolem 18:00 SELČ ztrácela 0,4 procenta na 66,25 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) pak ve stejnou dobu vykazovala pokles o 0,3 procenta na 59,22 dolaru za barel.

Ve středu ceny ropy vzrostly o více než dvě procenta po zprávě o překvapivě prudkém poklesu zásob suroviny ve Spojených státech. Obchodní konflikt mezi Washingtonem a Pekingem ale vyvolává obavy ohledně budoucího vývoje poptávky po ropě. Spojené státy a Čína jsou největšími spotřebiteli ropy na světě.

Americký prezident Donald Trump bude na summitu G20 jednat o obchodních záležitostech se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem.

„Všechno je to o summitu G20,“ uvedl analytik Craig Erlam ze společnosti OANDA. „Je jasné, že investoři jsou ohledně tohoto setkání trochu opatrní vzhledem k tomu, jak se rozhovory (mezi USA a Čínou) dříve zhroutily, a vzhledem k bojovné rétorice, kterou od té doby slyšíme z obou stran,“ dodal.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICE Brent srpen 66,25 66,49
New York – NYMEX WTI srpen 59,22 59,38

(ČTK)

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com