Škoda Auto otevřela centrální pilotní halu, slouží pro vývoj

Rozdílové smlouvy články, Novinky Škoda Auto otevřela centrální pilotní halu, slouží pro vývoj

Automobilka Škoda Auto otevřela dnes ve svém mladoboleslavském závodě takzvanou centrální pilotní halu. Slouží pro plánování, testy i stavbu předsériových vozů a přípravu zahájení sériové výroby. Celková výše investic dosahuje zhruba 20,4 milionu euro (asi 533 mil. Kč).

Během vývoje nových modelů zde firma uskutečňuje rozsáhlé analýzy a vyrábí předsériové vozy. Tato auta jsou před zahájením výroby podrobeny testům ze strany technického vývoje a oddělení pro zajištění kvality. Budova kombinuje mimo jiné karosárnu, montáž, měřicí centrum a studio na podporu virtuální reality.

V poslední době jde o druhou investici automobilky do vývoje aut, nedávno otevřela centrum pro konstrukci testovacích vozidel a prototypů. Nová hala je připravena na elektromobilitu, k dispozici jsou zde dobíjecí místa a vhodná stanoviště pro montáž i pro technické zkoušky na elektrovozech.

Odborníkům automobilky je v nové pilotní hale k dispozici samostatný malý závod na výrobu automobilů. Kromě robotických stanic, kde se kompletují karoserie, jdou zde také oddělení montáže a výstupní kontroly. K dispozici jsou navíc také zařízení pro virtuální realitu a 3D tiskárny. Systémy i procesy jsou navrženy tak, aby bylo možné uskutečnit veškeré nezbytné zkoušky i analýzy jak u vozů se spalovacími motory, tak u částečně či plně elektrifikovaných modelů.

Dvoupodlažní budova v areálu továrny je vysoká 22 metrů a zabírá plochu 12.142 metrů čtverečních. Aby bylo možné použít nejnovějších technologie pro montáž předsériových vozů v budoucnosti, je objekt koncipován tak, že bude možné dovybavit ho například flexibilními robotickými kabinami.

Škoda Auto loni dodala celosvětově přes jeden milion aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích. Zaměstnává téměř 39.000 lidí, z toho v ČR skoro 34.000.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: AN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com