Sloučení Virgin Galactic a Social Capital Hedosophia

Rozdílové smlouvy Novinky Sloučení Virgin Galactic a Social Capital Hedosophia

Virgin Galactic dokončila sloučení s firmou Social Capital Hedosophia a vytvořila tak první a jedinou veřejně obchodovatelnou firmu, která nabízí komerční lety do vesmíru.

Fúzí obou firem vzniká nová společnost Virgin Galactic Holdings, Inc. („VGH“) a prodej jejích kmenových akcií, cenných papírů a finančních derivátů by měl být na burzovním trhu New York Stock Exchange zahájen dne 28. října 2019, pod novými symboly „SPCE“, „SPCE.U“ a „SPCE WS“. Společnost vyrábí své kosmické lodi v kalifornském městě Mojave, prostřednictvím své dceřiné firmy The Spaceship Company, přičemž komerční lety budou probíhat z kosmodromu Spaceport America ve státě New Mexico.

Firma VG má již rezervace od více než 600 zákazníků ze 60 zemí světa, což představuje zhruba 80 miliónů dolarů v obdržených zálohách a více než 120 miliónů dolarů potenciálních tržeb. 

George Whitesides, generální ředitel firmy Virgin Galactic Holdings, řekl: „Dnešek je začátkem nové éry průmyslového oboru komerčních letů lidí do vesmíru. Těší mě silný zájem investorů a narůstající objem vkladů a těším se i na to, že do budoucna splníme sen o letu do vesmíru i našim skvělým zákazníkům.“

Firma nabízí komerční průzkumné výpravy do vesmíru s cílem bezpečně zájemce dopravit do kosmu a zpět na planetu Zemi, a to za dostupnou cenu. Celý projekt je v posledním stádiu vývoje a již bylo podniknuto několik letů do vesmíru i s posádkou. Komerční spuštění se předpokládá v roce 2020.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com