Société Générale ve Francii seškrtá 650 pracovních pozic

Rozdílové smlouvy Novinky Société Générale ve Francii seškrtá 650 pracovních pozic

Francouzská bankovní skupina Société Générale ve Francii zruší asi 640 pracovních pozic. Banka dnes uvedla, že nucenému propouštění se ale chce vyhnout. Podnik zaměstnává v 62 zemích světa více než 138.000 lidí, v České republice je většinovým vlastníkem Komerční banky.

Plán se podle francouzské banky týká aktivit na trhu a příbuzných funkcí. Chystané kroky by jí měly do roku 2022 až 2023 pomoci snížit roční náklady o 450 milionů eur (11,9 miliardy Kč).

Francouzský hospodářský list Les Echos v neděli napsal, že škrty pracovních míst se budou týkat hlavně divize investičního bankovnictví.

Banka uvedla, že pandemie způsobená šířením nového koronaviru umocňuje strukturální problémy bankovního sektoru, proto se firma snaží zvýšit efektivitu a ziskovost.

Société Générale se ve třetím čtvrtletí vrátila k zisku, který činil 862 milionů eur (22,9 miliardy Kč). V prvním i ve druhém čtvrtletí byla ve ztrátě, kterou mimo jiné zdůvodnila nutností vytvářet rezervy na nedobytné úvěry. V Komerční bance, která patří mezi největší banky v České republice, drží Société Générale podíl 60,4 procenta.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: EL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com