Recenze SoFi (Aktuálně 2022)

SoFi logo

SoFi byla nejprve společností zaměřenou na refinancování studentských půjček a osobní půjčky. V těchto dnech se rozšířila do několika dalších oblastí osobních financí, investičních účtů a spořicího účtu, které nabízí bitcoin, Ethereum, Litecoin a 17 dalších mincí a žetonů.

Obsah recenze

Byla spuštěna v roce 2011 a v roce 2018 se rozšířila do makléřského prostoru. SoFi je regulován americkou Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) a FINRA a říká se, že je nejlepší pro začínající investory.

Do čeho můžete investovat

Jak bylo uvedeno výše, SoFi.com nabízí aktivní a automatizované investiční služby, půjčky, kreditní karty, pojištění a krypto. SoFi nabízí bitcoin, Ethereum, Litecoin a 17 dalších mincí a žetonů. SoFi nemá žádnou minimální částku k otevření účtu a má velmi základní sadu funkcí. Také můžete obchodovat s kryptoměnami 24/7, ve všední dny, o víkendech a svátcích. SoFi Invest je dodáván se speciálními funkcemi a blingem pro své uživatele. Existují dva hlavní typy účtů, ze kterých si můžete vybrat:

  • Aktivní investování SoFi Invest – samoobslužný investiční účet, kde můžete obchodovat s akciemi a ETF zcela sami.
  • Automatizované investování SoFi Invest – služba založená na robo-poradenství, kde SoFi Invest zpracovává vaše investice.

Předpisy

SoFi je regulována americkou Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) a FINRA. Používá řadu nástrojů k zabezpečení kryptografických skladů proti krádeži, včetně dvoufaktorové autentizace a šifrování SSL. Všechny právní informace jsou transparentní a snadno dostupné na jejich webových stránkách.

Demo účet

Použití demo obchodního účtu znamená, že se nemusíte obávat ztráty peněz, můžete se naučit a získat dovednosti, než začnete obchodovat. Je to dobrý vzdělávací nástroj pro začátečníky. Například demo účet je pro mě důležitý, protože jsem začátečník a testování investování před tím, než půjdu živě, je velkým plusem. SoFi to bohužel nenabízí.

Poplatky

Poplatky se mohou lišit a měnit, mohou existovat další poplatky, které nejsou v této recenzi zmíněny. Se SoFi je správa účtu zdarma, neexistuje žádné minimum účtu a žádné poplatky za bankomat a velmi nízké poplatky za finanční prostředky. Z tohoto pohledu to zní skvěle.

Jsem si jistý, že někde musí být nějaký poplatek, ale neměl jsem štěstí, když jsem při procházení jejich webových stránek našel informace. Možná je to něco, co by mohli udělat transparentněji. Když to řeknu, v jejich FAQ jsem našel nějaké informace: „SoFi bude účtovat přirážku až 1.25% na krypto transakce.“

Registrace

Otevření účtu je bezproblémové, bez potíží a plně digitální. Při procházení jejich webových stránek máte možnost přihlásit se nebo se zaregistrovat v horním podokně. Po kliknutí na tlačítko „Začínáme“ máte před sebou všechny své produkty a stačí si vybrat, do čeho jdete. Pokud žádný z těchto produktů není to, co chcete, nebo chcete všechny, můžete jednoduše otevřít účet bez výběru produktů.

Rozhodl jsem se projít bez výběru produktu, o který mám zájem. Objeví se malý formulář, který vyplníte.

Žádají vás o jméno, stát, e-mail a heslo. Poté klikněte na políčko, že rozumíte souhlasu SoFi a stiskněte tlačítko „Další“. Byl jsem na svém účtu ve vteřině. velmi rychlé a jednoduché. Na svém účtu mohu platit účty, otevřít si jiný účet, stáhnout si aplikaci nebo dokonce pozvat přátele.

Můžete si tam projít výhody nebo se podívat na jejich nástroje a kalkulačky. Tam je sekce s názvem „SoFi Learn“ s některými články. A tím končím. Nemůžu vlastně nic dělat, protože jsem z České republiky a SoFi je pouze pro obyvatele USA.

Aktivní investiční účet si tedy mohou otevřít pouze občané USA a držitelé zelených karet.

Investování se SoFi

Prošel jsem několika dalšími recenzemi, abych zjistil, jaké jsou zkušenosti s investováním zde. Aplikace je uživatelsky přívětivá webová obchodní platforma s jednoduchým designem. Chybí však přizpůsobitelnost, upozornění na ceny a další běžné typy objednávek. Aplikace je k dispozici na vašem počítači, mobilu a webu. Je přizpůsoben především potřebám investorů spíše než obchodníků. Má málo možností přizpůsobení, ale dost pro profesionály.

SoFi webové stránky

Webové stránky vám dávají šťastný pocit s vybranými barvami světle modré a fialové. Text na jejich webových stránkách je jednoduchý, bez jakýchkoli obtížných výrazů. Našel jsem vše, co jsem potřeboval bez problémů. Webové stránky fungovaly dobře, rychle a bez zpoždění při načítání stránek.

Neexistuje žádný chatbot a pokud je potřebujete kontaktovat, máte v zápatí stránky možnost „Kontaktujte nás“. V této části máte telefonní čísla, adresy a e-maily.

SoFi nabízí na svém blogu nějaký vzdělávací obsah a zdá se, že mají kanál YouTube se vzdělávacími videi. Chybí mi více informací pro začátečníky, semináře, videa, obsah „Jak na to“ a tak dále. Nevadil by mi nějaký zpravodajský kanál, aktualizace atd.

Sociální sítě

V zápatí webových stránek najdete jejich sociální sítě. Facebook, Twitter, Instagram a Linked In. Žádný kanál YouTube, i když jsem četl, jsou tam aktivní. Co se mi nelíbí, je, že když kliknu na ikonu sociální sítě, objeví se zpráva:

Na Facebooku mají kolem 250 000 sledujících, což není špatné. Poslední příspěvek však byl v září. Takže se mi to nezdá příliš aktuální. Co jsem si všiml, ne všechny komentáře jsou pozitivní, tam jsou také některé „nenávisti“.

Je dobré, že jsou „online“, ale udržování aktuálních informací by bylo také dobré. A pokud jsou aktivní na YouTube, měli by přidat ikonu do svého zápatí, abychom k ní měli snadný přístup.

Silné a slabé stránky

Považuji to za nejlepší pro začínající investory v USA, kteří hledají intuitivní online obchodní zážitek. Pádem pro začátečníky je však vzdělávací podpora, která si myslím, že chybí, i když můžete projít některými blogovými články.

Aplikace a celý systém SoFi jsou jednoduché, jasné a přímočaré, ale nemohl jsem to otestovat, protože nejsem z USA a nemají demo účet. Je to jeden z nejlepších v poplat.cích, platíte málo nebo nic a jejich kontaktní informace jsou vyplněny.

Na druhou stranu neexistuje žádný chatbot. A protože Facebook není příliš aktuální, nemyslím si, že byste tam mohli dostat nějakou konverzaci.  Otevření účtu je rychlé a plně digitální. A jejich produktové portfolio by mohlo být širší.

Výhody

  • Jednoduchá a čistá aplikace
  • Nízké poplatky
  • Přihlášení ve dvou krocích
  • Články na blogu

Nevýhody

  • Pouze pro obyvatele USA
  • Žádný chatbot
  • Žádné demo účty
  • Podpora vzdělávání je nízká

Naše hodnocení:

Naše hodnocení

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *