Starbucks: akcie na rekordních hodnotách a optimismus trhu

Rozdílové smlouvy články Starbucks: akcie na rekordních hodnotách a optimismus trhu

Akcie  Starbucks (NASDAQ:SBUX), obra ve světě kávy a nápojů, od začátku vzrostly o 12 %, což mu postačilo na absolutní rekord. Přispělo k tomu především znovuotevírání kaváren nejen v USA, ale i po celém světě. Pandemii však Starbucks ještě nemá za sebou, proto se nabízí prostor pro další růst.

Většina provozoven Starbucks se nachází buď ve Spojených státech nebo v Číně. Oba státy jsou ne špičce v očkování a mohly tak zmírnit omezení spojená s covidem-19. Růst tržeb Starbucks je přímo úměrný ekonomickému oživení.

V Číně letos došlo dokonce k 91% nárůstu tržeb oproti loňsku, v USA se dostaly na předpandemickou úroveň. Je ale jasné, že covid stále není za námi, přestože se šíření viru zpomaluje. Z většího počtu očkovaných bude těžit i Starbucks, budou se vracet do kaváren pro kávu do práce. Navíc se budou vracet studenti do univerzitních kampusů, z čehož Starbucks přímo profituje.

Další oživení Starbucksu přinese ještě vyšší tržby a to především díky návratu do kanceláří, škol a díky mezinárodnímu cestování. K tomu společnost přidala ještě inovace, ze kterých bude čerpat ještě dlouho. Program odměn pro členy, rovnováha mezinárodní rovnováha prodejen, které se nyní přesouvají i do zámoří, kde je možné získat vyšší ziskovou marži – to je část výčtu důležitých opatření, která pomohou firmě růst.

Proto mohou jít akcie ještě výše než na svoji rekordní červencovou úroveň. Riziko pro Starbucks představuje především odolnost různých mutací proti očkování a uzavírky.

Tagged , , , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com