„Sůl nad zlato“ poslední dobou neplatí a zřejmě dlouho platit nebude

Rozdílové smlouvy články „Sůl nad zlato“ poslední dobou neplatí a zřejmě dlouho platit nebude

Lidové rčení sůl nad zlato poslední dobou neplatí a vzhledem k politice amerického Fedu dlouho platit nebude. Cena zlata roste dlouhých 7 týdnů v kuse. Jedná se o nejdelší růst ceny zlata od roku 2011. Cena zlata tak překonává hranici 1400 dolarů za trojskou unci, což se naposledy stalo v roce 2013.

Za růstem ceny zlata pak stojí především současná a plánovaná politika amerického Fedu a rostoucí napětí na světových trzích. Dlouhodobě uvolněná měnová politika vyvolává u investorů obavy, že dojde k výraznému oslabení dolaru a jejich investic v něm. Je proto vcelku běžné, že při zvyšujících se obavách přechází obchodníci k bezpečnějším investičním instrumentům jako je právě zlato. S rostoucí poptávkou po zlatě roste jeho cena. Tyto obavy navíc dále umocňuje předpokládané snížení úrokových sazeb ze strany Fedu. To by dle obchodníků mohlo přijít již tento měsíc. Posledním zmíněným důvodem jsou tlaky na globálních trzích, které také kreslí vrásky na tváře obchodníků. Ti pak podobně, jako v případě strachu z oslabení dolaru, přechází k bezpečným instrumentům jako je zlato.

Hodnocení článku

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: marek.winkler

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com