Světové akcie dávají vzpomenout na finanční krizi

Rozdílové smlouvy Novinky Světové akcie dávají vzpomenout na finanční krizi

Zdá se, že epidemie nového typu koronaviru bude mít závažnější dopady, než si dosud kdokoli dokázal představit. Akciovým burzám nepomohlo ani saúdskoarabské vyhlášení ropné cenové války Rusku.

Nový obchodní týden začal na asijských akciových burzách masivním výprodeje. Tokijský index Nikkei ztratil přes pět procent, což je největší jednodenní propad od června 2016. Na podobné vlně se vezly akcie i v Číně nebo Hong Kongu. Burza v Šanghaji ztratila tři procenta, Hong Kong více než čtyři procenta. V čele poklesu stály energetické tituly, které propadly až o desetinu.

Dá se předpokládat, že špatná nálada se přelije přes Evropu i do Spojených států, kde si už v uplynulém týdnu akcie vyzkoušely poměrně velké výkyvy na obě strany. První vlna větších výprodejů na finančních trzích přišla před týdnem v reakci na špatné zprávy týkající se epidemie koronaviru mimo čínské území.

Americký Federální rezervní systém sice přišel s okamžitým snížením úrokových sazeb o půl procentního bodu, trhy tím však uklidnil jen na krátko. Namísto obnovení stability se dostavilo kolísání, které jsme mohli v takové míře pozorovat v letech 2008 až 2009, kdy svět postihla finanční krize. Olej do ohně přilila i víkendová nedohoda zemí OPEC+ o omezení těžby ropy. Saúdská Arábie rozpoutala ropnou cenovou válku, což poslalo ceny černého zlata o třicet procent níže. Nejvíce od první války v Perském zálivu.

Hodnocení článku

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: katerina.stejskalova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com