Recenze Tradematics.com

Tradematics homepage

Tradematics je regulovaný broker, spadající pod společnost Golden Brokers Ltd. Svým klientům zprostředkovává možnost obchodovat s měnovými páry, různými komoditami na bázi futures contracts a rozdílovými smlouvami na akcie či indexy. Při působení na trzích navíc poskytuje investorům možnost využít unikátní umělou inteligenci v podobě softwaru Andy AI.

Obsah recenze

Tradematics – Obchodní platformy

Tradematics dává, narozdíl od některých jiných brokerů, na výběr ze dvou různých platforem pro trading ze stolního počítače. Kromě ozkoušeného MetaTraderu 5, který je společně se svým předchůdcem MetaTraderem 4 nejrozšířenější platformou na světě, lze obchodovat i za pomocí xStation. Obě platformy jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro investory, kteří již disponují určitými zkušenostmi s tradingem.

Kromě toho vyvinul tým Tradematics také aplikaci pro mobilní telefony. Ta je k dispozici ke stažení jak na Google Play, tak na App Store. Aplikace byla navržena tak, aby byla co nejpřehlednější a její používání tak nedělalo problém ani těm, kteří jsou na trzích nováčky.

Tradematics - aplikace

Také si přečtěte recenzi brokera Alpho

Tradematics – Investiční instrumenty

Tradematics poskytuje příležitost obchodovat s měnovými páry, kterých má v nabídce asi padesát. Dále se dá investovat do futures contracts na asi dvacet komodit nebo rozdílových smluv na akcie či akciové indexy. Každá ze skupin jednotlivých aktiv má na webu sekci FAQ (často kladené otázky), kde jsou zodpovězeny ty nejpalčivější dotazy, které se daného obchodního artiklu týkají.

Tradematics - FAQ

Účty

Založení účtu s tímto brokerem je velice snadné, a to jak přes počítač, tak za použití výše zmíněné aplikace pro smartphony. Na stránkách společnosti nejsou k nalezení žádné konkrétní informace o jednotlivých typech účtů. Existuje ale možnost otevřít si demo účet, který dává investorům příležitost obchodovat nanečisto s virtuálními penězi. Odkaz naleznete trochu netradičně ve FAQ sekci u každého z obchodních intstrumentů (viz obrázek výše).

Čtěte také: TOP 5 chyb při obchodování s akciemi

Tradematics – Podpora

Společnost poskytuje podporu v případě dotazů 24 hodin denně od pondělí do pátku, přičemž na stránkách uvádí, že vždy ve vašem lokálním jazyce. O víkendech se pochopitelně reakce na vaše otázky nedočkáte, jelikož to jsou trhy zavřené. Na webu je k nalezení jak telefonický kontakt, tak e-mailová adresa.

Tradematics - Podpora

AI Andy

Jedinečnou devízou Tradematics je, jak už bylo zmíněno v úvodu, možnost obchodovat s pomocí umělé inteligence. Software AI Andy analyzuje prakticky nepřetržitě data z nástrojů, jako například Autochartist, Trading Central či z různých hodnocení analytiků a chování ostatních obchodníků. Díky tomu jsou investorům poskytovány unikátní informace, které mohou být využity za účelem úspěšnějšího působení na trzích.

Tradematics - AI Andy

Tradematics – Vzdělávání

Příjemnou informací hlavně pro začínající tradery je fakt, že web brokera obsahuje i vzdělávací sekci. V ní je vysvětlen význam asi padesátky pojmů, které jsou důležité pro správné porozumění trhům s aktivy, která se dají na Tradematics obchodovat. K nalezení bohužel nejsou žádné čerstvé novinky z trhů, na druhou stranu za pomocí tohoto slovníčku dokážete porozumět i složitějším analýzám, které naleznete na stránkách, zabývajících se ekonomickým zpravodajstvím. Umělá inteligence AI Andy pak má twitterový účet, na němž novinky naleznete, není ale aktualizován nijak extra často.

Nepřehlédněte: Recenze Golden Brokers

Regulace

Jelikož Tradematics spadají pod Golden Brokers Ltd., činnost společnosti reguluje Labuan Financial Services Authority (LFSA). Broker tak musí vyhovovat nejnovějším požadavkům a splňovat pravidla, nastavená daným subjektem. Díky tomu jsou finanční prostředky investorů nepřetržitě kontrolovány a jsou odděleny od účtů samotné společnosti.

Tradematics - Regulace

Tradematics – Shrnutí

Tradematics je licencovaná společnosti, o jejíž regulaci se stará labuánská LFSA. Nabízí klientům obchodování se čtyřmi různými typy aktiv a to měnovými páry, futures contracts na komodity a rozdílovými smlouvami na akcie a indexy. Přístup na trh je zprostředkován platformami MetaTrader 5 a xStation pro stolní počítače, případně aplikací Tradematics pro mobilní telefony.

Broker je vhodný i pro začátečníky díky přehledným platformám, demo účtu a edukační sekci na webu. Navíc poskytuje jedinečnou možnost využití umělé inteligence, která nepřetržitě analyzuje desetitisíce dat z různých zdrojů tak, aby byla využitelná pro úspěšné obchodování. Navíc disponuje nepřetržitou podporou ve všední dny. Bohužel však na stránkách nejsou k nalezení informace o jednotlivých typech účtů. I tak ale u tohoto brokera z našeho pohledu pozitiva rozhodně převažují nad negativy.

Výhody

  • Regulovaný broker
  • Více platforem na výběr
  • Možnost tradingu přes smartphone
  • Pomoc při investování v podobě softwaru AI Andy
  • Slovník ve vzdělávací sekci

Nevýhody

  • Nejsou k nalezení informace ohledně typech účtů
  • Twitterový účet se zpravodajstvím z trhů není aktualizován příliš často

Naše hodnocení:

Naše hodnocení

Pro další recenze brokerů klikněte zde

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *