USA loni zvýšily výběr cel o 73 procent

Rozdílové smlouvy Novinky USA loni zvýšily výběr cel o 73 procent

Americký Úřad celní a hraniční ochrany (CBP) zvýšil v loňském fiskálním roce výběr cel o 73 procent na téměř 72 miliard USD (1,6 bilionu Kč). Přispěla k tomu hlavně cla, která americký prezident Donald Trump uvalil na ocel, hliník a dovoz z Číny, uvedl úřad.

CBP je druhým největším zdrojem příjmů ve federální vládě. Ve fiskálním roce do konce září 2019 zpracoval dovoz v hodnotě 2,7 bilionu USD, uvedl ve své výroční zprávě. Toto období zahrnovalo rozhodnutí Trumpa zavést clo na čínské zboží s roční hodnotou dovozu 370 miliard USD.

Úřad je zodpovědný také za identifikaci a bránění šíření biologických hrozeb nebezpečných pro americké zemědělství a spotřebitele. Loni zachytil více než 56.000 nebezpečných škůdců a více než 1,75 milionu zakázaných rostlinných materiálů, masa a vedlejších produktů živočišného původu, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Tagged ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com