Úterní zasedání ECB: klíčová událost pro kurzový vývoj eura

Rozdílové smlouvy články Úterní zasedání ECB: klíčová událost pro kurzový vývoj eura

V úterý 18.6. dojde v Portugalsku ke klíčovému zasedání ECB, kde prezident ECB Mario Draghi s ostatními centrálními bankéři bude debatovat, zda je třeba další monetární expanze v eurozóně. Guvernér Bank of England Mark Carney se tohoto zasedání také zúčastní vzhledem k situaci okolo brexitu.

Ani přes mírné zlepšení výkonu eurozóny nejsou dlouhodobě naplňována stanovená očekávání. Eurozóna se stále pohybuje pod predikovanou úrovní hospodářského růstu. Oslabení domácí poptávky v eurozóně spolu se zpomalováním světové ekonomiky je základním předpokladem pro vytvoření špatného prostředí v hospodářství.

Z pohledu centrálních bankéřů je nyní zřejmé, že Ti, kteří se zvyšováním úrokových sazeb nečekali (např. ČR), udělali správné rozhodnutí. Centrální bankéři, kteří se zvyšováním úrokových sazeb vyčkávali už velice pravděpodobně pro takové rozhodnutí nebudou mít v blízkých měsících prostor. Nemají navíc ani příliš prostoru pro jejich snížení, které se brzy může projevit jako žádoucí. To jistě ovlivní vývoj měnových kurzů.

Vedle nepříznivé ekonomické situace v eurozóně bude na pořadu zasedání politická situace v Itálii a s ní spojená rizika. Dlouho očekávaná dohoda mezi Římem a Bruselem ohledně nastavení rozpočtu Itálie je na spadnutí. Dosažením dohody bude vyslán pozitivní signál o fungování eurozóny, který ovlivní vývoj kurzu eura.

Hodnocení článku

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com