Vytvoří Američané se Saúdy ropné spojenectví?

Rozdílové smlouvy články Vytvoří Američané se Saúdy ropné spojenectví?

Americká administrativa zřejmě prověřuje možnosti, jak přesvědčit Saúdskou Arábii, aby ukončila ropnou cenovou válku s Ruskem. Odnáší to totiž američtí těžaři.

Vytvoření ropného spojenectví mezi Spojenými státy a největším těžařem v rámci zemí OPEC Saúdskou Arábií je „jeden z mnoha nápadů“, o kterých přemýšlí americký ministr energetiky Dan Brouillette. „Nejsem si jistý, zda to bude prezentováno formálním způsobem jako součást nějaké politiky, řekl Brouillette s tím, že dosud nebylo v tomto směru učiněno žádné rozhodnutí.

Podle amerických médií se však ministr energetiky snažil přesvědčit prezidenta Donalda Trumpa, aby Saúdské Arábii navrhl vytvořit ropné spojenectví, a aby jí rovněž navrhl vystoupení z Organizace zemí vyvážejících ropu. Spolupráce s USA by prý vedla ke stabilizaci cen černého zlata na světových trzích.

Ty totiž za pouhé dva týdny propadly o více než polovinu poté, co se právě Saúdská Arábie pustila do cenové války s Ruskem a následně propukla pandemie koronaviru. Americká ropy se v posledních dnech obchodovala za cenu kolem 22 dolarů, což představuje téměř třicetiprocentní propad během jediného týdne. To je největší zlevnění americké ropy od první války v Perském zálivu v roce 1991. Trump dal již dříve najevo, že se do ropné cenové války případně vloží, až bude ten správný čas. Možná již nastal.

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: EL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com