Washington je zpět u jednacího stolu s Pekingem

Rozdílové smlouvy články, Uncategorized Washington je zpět u jednacího stolu s Pekingem

Spojené státy a Čína se na summitu G20 sešli za zavřenými dveřmi. Výsledkem setkání je shoda obou stran, že je čas vrátit se k jednacímu stolu.

Podmínkou je zastavení přívalu nových cel na zboží z Číny, která Trump v posledních měsících podporoval. Čína naopak slíbila, že začne dovážet blíže nespecifikované zemědělské výrobky z USA. Zřejmě kvůli zlepšení obchodní bilance USA s Čínou, kdy USA, podobně jako většina vyspělých zemí včetně EU, nyní figuruje jako importér. Tedy, že USA má s Čínou negativní obchodní bilanci – zjednodušeně více zboží je z Číny importováno, než je do Číny exportováno. To se nelíbí Donaldu Trumpovi, který tvrdí, že se Čína přiživuje na americkém úsilí.

Prvotní reakcí na tuto zprávu byla velká úleva. Zastavení zavádění dalších cel na zboží z Číny se okamžitě odrazilo na akciových indexech. Japonský index Nikkei .N225 téměř okamžitě vzrostl o 2,1 %. Index MSCI, popisující situaci v širší oblasti Asie, vzrostl také téměř okamžitě o 0,5 %. Vysoké růsty mohou být překvapivé vzhledem k tomu, že se Washington s Pekingem nedohodl na žádném přesném datu uzavření nové dohody.

Hodnocení článku

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: marek.winkler

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com