Zajišťovna Swiss Re zrušila nabídku akcií své britské pojišťovny

Rozdílové smlouvy články Zajišťovna Swiss Re zrušila nabídku akcií své britské pojišťovny

Curych 11. července (ČTK) – Švýcarská zajišťovna Swiss Re zrušila plán na primární nabídku akcií své britské životní pojišťovny ReAssure. Důvodem je slabá poptávka od institucionálních investorů, uvedla dnes firma. Obchodování s akciemi mělo v Londýně začít dnes a nabídka měla pojišťovnu ohodnotit až na 3,3 miliardy liber (93,9 miliardy Kč).

„I když pevně věříme, že dlouhodobému zájmu společnosti ReAssure nejlépe poslouží diverzifikovanější akcionářská základna, Swiss Re nepotřebuje naléhavě odprodat akcie za cenu, která podle nás nevyjadřuje hodnotu a budoucí vyhlídky ReAssure,“ uvedl v prohlášení finanční ředitel zajišťovny John Dacey. Dodal ale, že skupina má stále v plánu svůj podíl v ReAssure snížit.

Mluvčí zajišťovny dodala, že skupina teď neuvažuje o tom, že by letos proces primární nabídky akcií obnovila. V dlouhodobém výhledu však zůstávají otevřené všechny možnosti.

Podle plánu na primární nabídku akcií chtěla Swiss Re snížit svůj podíl v ReAssure pod 50 z nynějších 75 procent. Podíl 25 procent vlastní v pojišťovně japonská společnost MS&AD Insurance Group Holdings, která si hodlá svůj podíl ponechat.

Swiss Re stanovila cenu pro primární nabídku akcií na 2,80 až 3,30 libry. ReAssure je šestou největší životní pojišťovnou v Británii. Swiss Re se rozhodla oddělit ReAssure, protože podnik teď spadá pod švýcarská regulační nařízení a po primární nabídce by se na něj vztahovala britská nařízení, která jsou pro něj příznivější. Nabídka také měla usnadnit firmě přístup ke kapitálu, kterým by mohla financovat svou expanzi.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: Marketa Fryckova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com