Dolar je bez větších změn, ether překonal dvouměsíční maximum

Dolar je bez větších změn, ether překonal dvouměsíční maximum

Americký dolar je dnes bez větších změn. Investoři stále předpokládají, že americká centrální banka (Fed) začne do konce roku snižovat základní úrokovou sazbu. Prudce ale posiluje druhá největší kryptoměna ether, která překonala své dvouměsíční maximum 3730 dolarů (85.000 Kč). Dosavadnímu maximu se blíží bitcoin.

Čeká se na další údaje z eurozóny

Kolem 17:00 SELČ byl dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, beze změny na 104,57 bodu. Takřka bez pohybu byl i eurodolarový měnový pár, když euro k dolaru přidávalo 0,01 procenta na 1,0858 USD. Investoři čekají na čtvrteční údaje Evropské centrální banky (ECB) o vývoji mezd a index nákupních manažerů (PMI) v eurozóně. Ty by mohly poskytnout další informace o měnovém cyklu v eurozóně.

V kalendáři ekonomických údajů ve Spojených státech není tento týden příliš mnoho údajů, které by určily směr dolaru. Pozornost investorů se proto obrací k výrokům zástupců Fedu, z nichž někteří v pondělí vyzvali k pokračování opatrné politiky, a to i poté, co údaje z minulého týdne ukázaly dubnové zmírnění tlaků na růst spotřebitelských cen.

Posílení etheru pomohlo více faktorů

Ether podle specializovaného serveru CoinDesk ve stejnou dobu přidává zhruba 22 procent na 3784 dolarů. Už v pondělí posílil o téměř 14 procent, což byl jeho největší jednodenní zisk od listopadu 2022.

Etheru a ostatním kryptoměnám pomohly údaje o jádrové inflaci z minulého týdne, které „zvýšily ochotu k riziku a samozřejmě vrátily do hry snížení sazeb,“ uvedl analytik Tony Sycamore ze společnosti IG. Ether samotný pak těží ještě z náznaků, že by americká Komise pro cenné papíry (SEC) mohla povolit fondy na spotový ether.

Zdroj: ČTK

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *