Purple Trading Recenze

Purple Trading

Platforma Purple Trading začala poskytovat forexové služby v roce 2015. V současné době je aktivně propagována v České republice, Itálii, Polsku, na Slovensku a v zemích eurozóny. Broker se zaměřuje především na kvalitní zákaznický servis a jeho hlavním zaměřením je otevírání obchodů na měnových párech.

Obsah recenze

Regulace brokera

Společnost získala v roce 2015 licenci od kyperského regulátora CySEC. Zavádějící firmou, která ji vlastní, je společnost L.F. Investment Limited, která je registrovaná na Kypru. Z právního i personálního hlediska značka zachovává plnou transparentnost. Klienti si například mohou před otevřením účtu přečíst obchodní podmínky, stížnosti, střety zájmů, důvěrnost informací a místo, kde je firma registrována.

Obchodní platformy Purple Trading

Purple Trading nabízí výběr ze dvou obchodních platforem a řešení FIX API. K dispozici jsou oblíbené platformy MetaTrader 4 (MT4) a cTrader, na kterých se můžete usadit. Obě platformy se snadno používají a jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé obchodníky.

Purple Trading Platformy

Obchodní nástroje

Obchodovat lze s nástroji, jako jsou měnové páry, akcie italských emitentů, kontrakty CFD a fondy ETF. Uživatelé mají k dispozici celkem 60 měnových párů, zlato, stříbro, platinu, kryptoměny a dokonce i Bitcoin Cash.

Typy účtů u Purple Trading

Purple Trading má neobvyklý systém účtů, který vyžaduje, aby obchodníci splňovali určité podmínky, pokud chtějí získat kvalitní služby ECN. Všechny účty jsou rozděleny do tří kategorií:

 • STP/Direct Market Access – otevírá se standardně ihned po registraci účtu. Podle zástupců Purple Trading by tento účet byl vhodný pro obchodníky, kteří preferují obchodování s dlouhodobými pozicemi a nechtějí platit za další služby, kromě spreadů.
 • ECN – je skupina účtů určená pro klienty, kteří preferují skalpování, vnitrodenní obchodování a algoritmické obchodování. Stejně jako v prvním případě broker poskytuje přístup k mezibankovnímu trhu.
 • PRO je účet s individuálními podmínkami a vysokými požadavky na klienty. Poskytuje přístup ke všem dalším obchodním nástrojům a dostatečnou finanční páku.

Účet PRO je navržen tak, aby splňoval alespoň dvě ze tří podmínek. Společnost otevírá tento účet výhradně soukromým a institucionálním investorům, kteří musí tyto požadavky splňovat:

 • Uzavření minimálně 10 významných transakcí v každém čtvrtletí;
 • portfolio přesahující 500 000 EUR;
 • klient pracuje nebo pracoval alespoň jeden rok na profesionální pozici ve finančním sektoru.

Demo účet

Demo účet je skvělý způsob, jak si vyzkoušet obchodování a uplatnit nové znalosti. Otevření demo účtu Purple Trading probíhá ve dvou krocích. Nejprve musíte vyplnit pole, kde si vyberete jazyk, platformu a typ účtu. Druhým je vyplnění vašich osobních údajů, e-mailu, jména a telefonního čísla. Celý proces zabere jen pár minut a můžete začít obchodovat.

Demo účet Purple Trading

Vklad a výběr z účtu Purple Trading

Purple Trading slibuje zákazníkům „čistou likviditu“ DMA / STP, rychlou dobu provedení a pozitivní skluz; nízké poplatky za vklad a výběr a žádná obchodní omezení.

Pro finanční transakce společnost poskytuje Visa, MasterCard, Skrill, Neteller. Doba zpracování žádosti o výběr závisí na způsobu platebních transakcí a údajně nepřesahuje 2 pracovní dny.

Purple Trading klady a zápory

Klady:

 • Kompenzační fond pro investory (ICF)
 • Oddělené prostředky klientů
 • Ochrana proti zápornému zůstatku

Zápory:

 • Omezená obchodní aktiva
 • Omezené školicí materiály
 • Omezený pákový efekt pro neprofesionální klienty

O jiném brokerovi se dočtete zde.

Naše hodnocení:

Naše hodnocení

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *