Adidas zvýšil zisk a navzdory problémům s dodávkami zlepšil výhled tržeb

Rozdílové smlouvy články Adidas zvýšil zisk a navzdory problémům s dodávkami zlepšil výhled tržeb

Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas zvýšil v prvním čtvrtletí provozní zisk meziročně na 704 milionů eur (18 miliard Kč) ze 48 milionů eur před rokem, čímž překonal odhad analytiků. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení. Zlepšila také celoroční výhled tržeb, a to navzdory problémům s dodávkami, přetrvávajícím uzávěrám v Evropě a politickému napětí v Číně.

Tržby v prvních třech měsících roku stouply o 20 procent na téměř 5,3 miliardy eur. V číslech už není zahrnuta americká společnost Nike, kterou se Adidas chystá prodat.

Adidas očekává, že růst tržeb letos podpoří poptávka po nových výrobcích, ale i velké sportovní události jako mistrovství ve fotbale. Tempo růstu by se podle nového odhadu mohlo blížit 20 procentům, dříve firma uváděla zhruba 15 procent.

Na začátku roku firma těžila z hospodářského oživení v Číně, kde prodej meziročně zvýšila o 156 procent. Na konci čtvrtletí se znovu otevřelo 89 procent tamních obchodů Adidas. Právě v této zemi ale v březnu podnik čelil spolu s jinými značkami internetovým útokům kvůli svému postoji ke zprávám o porušování lidských práv muslimských Ujgurů v čínské provincii Sin-ťiang. Firma toto téma ve výsledkové zprávě nezmínila, uvedla ale, že nový výhled zohledňuje geopolitickou situaci.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: ES

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com