Akcie v USA díky naději na oživení ekonomiky rostly, dolar zpevnil

Rozdílové smlouvy články Akcie v USA díky naději na oživení ekonomiky rostly, dolar zpevnil

Americké akcie dnes posílily. Investoři kupovali hlavně akcie firem, kterým by se mělo dařit v době ekonomického oživení, a zájem byl i o akcie firem Apple a Tesla v očekávání, že americká ekonomika letos poroste nejrychlejším tempem za desetiletí.

Index Dow Jones stoupl o 199,42 bodu, čili 0,62 procenta, na 32.619,48 bodu. Širší index Standard & Poor’s 500 vzrostl o 20,38 bodu, neboli 0,52 procenta, na 3909,52 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se zvýšil o 15,79 bodu, tedy 0,12 procenta, na 12.977,68 bodu.

Dnešní seance však byla rozkolísaná a indexy se pohybovaly jako na houpačce. Přispěl k tomu blížící se konec čtvrtletí. V tomto období institucionální investoři upravují svá investiční portfolia.

Nejnovější statistika z USA ukázala, že americká ekonomika rostla v závěru loňského roku rychleji, než ukazovala předběžná data. Hrubý domácí produkt (HDP) se ve čtvrtém čtvrtletí v ročním přepočtu zvýšil o 4,3 procenta. Předběžné údaje zveřejněné zhruba před měsícem ukazovaly na růst o 4,1 procenta. Další statistika pak ukázala, že na ročním minimu se minulý týden ocitl počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti.

Americký dolar dnes posílil ke koši měn a vůči euru během dne stoupl až na nejvyšší hodnotu za čtyři měsíce, protože obchodníci hodnotí rozdílné vyhlídky oživení pro USA a Evropu. Mezi investory také klesl zájem o rizikovější investice.

Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, stoupl o 0,4 procenta na 92,86 bodu. Euro vůči dolaru kleslo o 0,4 procenta na 1,1766 USD. Dolar k jenu posílil o 0,3 procenta na 109,12 JPY. Kurz eura vůči jenu zůstal téměř beze změny na 128,39 JPY.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com