Aerolinkám Emirates loni stoupl zisk o 21 procent

Rozdílové smlouvy články Aerolinkám Emirates loni stoupl zisk o 21 procent

Dubajským aerolinkám Emirates, které patří mezi největší provozovatele dálkových letů na světě, stoupl v loňském fiskálním roce čistý zisk o 21 procent na 1,1 miliardy dírhámů (7,5 miliardy Kč). Společnost však současně v dnešním prohlášení varovala, že koronavirová epidemie snížila její výkon v posledním fiskálním čtvrtletí a její výnosy klesly.

Výnosy za rok do konce března se snížily o 6,1 procenta na 92 miliard dírhámů. Počet cestujících klesl o 4,2 procenta na 56,2 milionu. K poklesu výnosů podle firmy přispěly loňské práce na příletové dráze na mezinárodním letišti v Dubaji, kvůli kterým musela firma omezit na 45 dní kapacitu, a koronavirová pandemie, která prakticky zastavila poptávku po letecké přepravě.

Emirates byly nucené přerušit pravidelnou osobní leteckou přepravu v březnu. Některé lety však obnovily, převážně kvůli tomu, aby se ze země dostali cizinci. Nákladní lety firma nadále provozuje, napsala agentura Reuters.

Sesterské společnosti Dnata, která provozuje letištní služby, klesl zisk o 57 procent na 618 milionů dírhámů. Společnost to připisuje částečně růstu investic a slabší poptávce po cestování. Profit celé mateřské skupiny Emirates Group, která zastřešuje aerolinky i firmu Dnata, se loni snížil o 28 procent na 1,7 miliardy dírhámů. Výnosy klesly o 4,8 procenta na 104 miliardy dírhámů.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: EL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com