Aktivita v čínském průmyslu se v srpnu dál citelně zlepšovala

Rozdílové smlouvy Novinky Aktivita v čínském průmyslu se v srpnu dál citelně zlepšovala

Aktivita v čínském průmyslu rostla v srpnu nejrychleji za téměř deset let a více, než se čekalo. Ještě více než v červenci se zvýšila výroba i příliv nových zakázek a letos poprvé se zvýšil i vývoz. Údaje, které dnes zveřejnily soukromé společnosti Caixin a Markit, ukazují, že se druhá největší světová ekonomika svižně vzpamatovává z koronavirové krize.

Index nákupních manažerů (PMI) na základě průzkumu Caixin/Markit v srpnu vzrostl na 53,1 z červencových 52,8 bodu. To je lepší výsledek, než se očekávalo. Index se také už čtvrtý měsíc po sobě nachází nad hranicí 50 bodů, která odděluje růst aktivity od poklesu. To představuje největší expanzi od ledna 2011.

„Dělníky jsme propustili, když pandemie udeřila poprvé. Teď, když máme tolik zakázek, ale nemůžeme sehnat dost lidí,“ řekl agentuře Reuters jeden z podnikatelů z města I-wu.

Pozitivní zjištění soukromého indexu Caixin/Markit kontrastují s oficiálním indexem, který v pondělí ukázal za srpen slabší růst aktivity továren. Produkci narušují záplavy v jihozápadní Číně. Oba indexy nicméně vykázaly lepší vývoj vývozních zakázek způsobený rušením koronavirových omezení u obchodních partnerů Číny.

Optimistické zůstávají čínské továrny ohledně vývoje v příštím roce, i když trochu méně než v červenci. Starosti průmyslovým podnikům v dlouhodobém horizontu dělá intenzita globální pandemie.

Hrubý domácí produkt (HDP) Číny se ve druhém čtvrtletí v meziročním srovnání zvýšil o 3,2 procenta, což bylo více, než čekali analytici. V prvním čtvrtletí ekonomika naopak klesla o rekordních 6,8 procenta kvůli omezením, která měla zabránit šíření nemoci covid-19.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com