Reuters: Čína chystá právní předpis na ochranu osobních údajů

Rozdílové smlouvy články, Novinky Reuters: Čína chystá právní předpis na ochranu osobních údajů

Právo na ochranu soukromí a na ochranu osobních údajů se chystá zakotvit Čína ve svém prvním občanském zákoníku, který nyní projednává čínský parlament na plenárním zasedání. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která to označuje za první symbolický krok v zemi, jejíchž 1,4 miliardy obyvatel je vzhledem ke stále širšímu využívání internetu čím dál víc vystaveno únikům dat a hackerským útokům.

Podle projednávaných návrhů budou mít subjekty shromažďující osobní informace za povinnost tyto informace chránit a nebudou moci získat, zveřejnit či předat tato data bez souhlasu příslušné osoby.

Stávající čínské zákony podle právních expertů neposkytují v tomto ohledu dostatečnou ochranu, protože nestanovují významnější tresty firmám, které jsou za úniky dat odpovědné.

Experti však upozorňují, že po vydání zmíněného právního přepisu budou muset být stanovena podrobná pravidla, jak mají být data chráněna. Občanský zákoník navíc podle nich nebude čínské občany nijak chránit před stále přísnějším sledováním ze strany vlády, která má pod kontrolou celou digitální sféru v zemi.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: AN

Jeden komentář ke článku: “Reuters: Čína chystá právní předpis na ochranu osobních údajů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com