Amazon zdvojnásobil zisk na rekordních 5,2 miliardy dolarů

Rozdílové smlouvy Novinky Amazon zdvojnásobil zisk na rekordních 5,2 miliardy dolarů

Internetový obchod Amazon ve druhém čtvrtletí meziročně zdvojnásobil zisk na 5,2 miliardy dolarů (115,1 miliardy Kč). Ačkoli společnost nevylučovala, že kvartál uzavře se ztrátou, protože za ochranné pomůcky svým zaměstnancům a další opatření kvůli pandemii utratila čtyři miliardy dolarů, nakonec vykázala rekordní zisk za 26 let své existence. Lidé se vlivem karanténních opatření více uchylovali k nakupování prostřednictvím internetu.

Tržby společnosti v období od dubna do června meziročně stouply o 40 procent na 88,9 miliardy dolarů. Zatímco kamenné obchody byly nuceny mnohdy kvůli vládním opatření proti šíření koronaviru zavřít, Amazon musel v uplynulých měsících najmout 175.000 pracovníků, aby ustál nárůst poptávky.

Bylo to krajně nezvyklé čtvrtletí,“ uvedl v prohlášení nejbohatší člověk světa Jeff Bezos, který Amazon v roce 1994 založil a společnost vede.

Akcie tohoto internetového obchodu letos vzrostly o 60 procent. Dnes v řádném obchodování zpevnily o 0,6 procenta na 3051,88 dolarů. Po konci seance si kolem 23:20 SELČ mimo burzovní obchodování připisovaly kolem pěti procent.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: EL

Jeden komentář ke článku: “Amazon zdvojnásobil zisk na rekordních 5,2 miliardy dolarů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com