Akcie v USA oslabily, investoři se zbavují technologických titulů

Rozdílové smlouvy Novinky Akcie v USA oslabily, investoři se zbavují technologických titulů

Americké akcie oslabily už třetí seanci za sebou. Investoři se dále zbavují technologických akcií. Tituly amerického výrobce elektromobilů Tesla za sebou mají nejhorší den za půl roku, ztratily zhruba pětinu hodnoty.

Index Dow Jones klesl o 2,25 procenta na 27.500,89 bodu. Širší index Standard & Poor’s 500 oslabil o 2,78 procenta na 3331,84 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite se snížil o 4,11 procenta na 10.847,69 bodu.

S ohledem na největší propady akcií za seanci přišly společnosti Facebook, Amazon, Apple, Tesla, Microsoft, Alphabet a Netflix úhrnem o jeden bilion dolarů (22,5 bilionu Kč) z tržní ceny ve srovnání se stavem ke 2. září.

Jen akcie Tesly dnes obchodování uzavřely poklesem o 21 procent. Do pátečního konce obchodování si akcie Tesly připsaly od počátku roku zhruba 400 procent. Téhož dne nebyla Tesla překvapivě zařazena do akciového indexu Standard & Poor’s 500.

Propad akcií amerického výrobce elektromobilů začal už před zahájením seance a umocnilo jej oznámení americké automobilky General Motors (GM), že se dohodla na strategickém partnerství s výrobcem elektrických nákladních aut Nikola. Akcie GM dnes stouply o necelých osm procent, zatímco tituly výrobce Nikola vzrostly o bezmála 41 procent.

Na devizových trzích dnes na čtyřtýdenní maximum vystoupal americký dolar. Přispěl k tomu propad libry na čtyřtýdenní minimum kvůli obavám z brexitu bez dohody a nechuti investorů riskovat na akciových trzích.

Kolem 22:15 SELČ libra k dolaru klesala o 1,3 procenta na 1,2989 USD. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši předních světových měn, ve stejnou dobu stoupal o 0,8 procenta na 93,46 bodu. Euro vůči dolaru oslabovalo o 0,3 procenta na 1,1779 USD. Vůči japonskému jenu dolar klesal o 0,2 procenta na 106,04 JPY.

V Londýně dnes začalo osmé kolo jednání o budoucích vztazích mezi Británií a Evropskou unií. Britský premiér Boris Johnson je chce dokončit do poloviny října, nebo se obejít bez dohody.

Pocit krize vyvolala zpráva listu Financial Times, že předseda legislativní rady britské vlády Jonathan Jones rezignoval. Podle britských médií tak učinil proto, že nesouhlasí s plánem přijmout zákon, který by zneplatnil část brexitové dohody.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: EL

Jeden komentář ke článku: “Akcie v USA oslabily, investoři se zbavují technologických titulů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com