Americké akcie posílily. Díky farmaceutickým titulům

Rozdílové smlouvy články Americké akcie posílily. Díky farmaceutickým titulům

Akcie farmaceutických firem zařídily, že Wall Street zahájil nový obchodní týden růstem. Segment farmaceutických společností posílil téměř o pět procent.

Nejvíce zpevnily akcie společnosti Johnson & Johnson, které oproti pátku přidaly osm procent. Investoři zareagovali na plán americké administrativy finančně podpořit kapacity firmy Johnson & Johnson pro vývoj vakcíny proti viru SARS-2-Cov, který způsobuje onemocnění Covid-19. O 6,4 procenta posílily také akcie společnosti Abbott Laboratories, která získala atest od amerických úřadů pro nový test na chorobu Covid-19.

Vedle farmaceutických firem zpevnily akcie technologických společností, a to v průměru o více než čtyři procenta. Nejvíce se dařilo Microsoftu, jehož tržní hodnota vzrostla v pondělí o sedm procent, čímž výrazně přispěl k růstu celého indexu S&P 500.

Americké akcie se tak dál vezly na vlně záchranného balíčku, jehož odsouhlasení oznámil Federální rezervní systém. Centrální banka by tak do hospodářství USA měla prostřednictvím konkrétních opatření nalít kolem dvou bilionů dolarů, což je objem, který nemá v americké historii obdoby. Peníze přistanou na účtech jak podnikatelů, tak domácností.

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: EL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com