Automobilkám Hyundai a Kia loni klesl prodej, letos čekají růst

Rozdílové smlouvy články Automobilkám Hyundai a Kia loni klesl prodej, letos čekají růst

 Jihokorejským automobilkám Hyundai Motor a Kia Motors loni klesl prodej o tři procenta na 7,19 milionu vozů. Pátým rokem tak nesplnily celoroční cíl, který na loňský rok činil 7,6 milionu prodaných aut. Na letošní rok firmy očekávají pětiprocentní růst prodeje, uvedla dnes agentura Reuters.

Loni firmy nesplnily prodejní cíl zejména kvůli poklesu v Číně, což je největší automobilový trh na světě. Vykompenzovat jej nemohlo ani oživení ve Spojených státech vyvolané poptávkou po jejich sportovně-užitkových vozech (SUV), ani příznivý vývoj směnných kurzů.

V celosvětovém žebříčku prodeje automobilů se jihokorejské duo umístilo na pátém místě. Po plánované fúzi automobilek Fiat Chrysler a PSA klesne na šestou příčku.

Společnost Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních vozů u Žiliny na Slovensku.

Nošovická továrna je jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii. Zaměstnává zhruba 3300 lidí a dalších 8700 zaměstnanců pracuje u jejích subdodavatelů. Hyundai se chce do roku 2025 zařadit mezi tři největší výrobce elektrických aut na světě.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: aneta.prozrova

2 komentářů ke článku “Automobilkám Hyundai a Kia loni klesl prodej, letos čekají růst

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com