Čína rozšíří těžbu železné rudy v africké Guineji

Rozdílové smlouvy články Čína rozšíří těžbu železné rudy v africké Guineji


Čínsko-francouzsko-singapurské konsorcium získalo mnohamiliardový tendr na rozšíření železnorudného dolu Simandou v jihovýchodním cípu afrického státu Guinea.

Konsorcium tvořené společnostmi Société Miniére de Boké, Winning Shipping, Shandong Weiqiao a také kapitálem guinejské vlády získalo zakázku na rozvoj prvního a druhého bloku dolu Simandou, kde se nachází více než dvě miliardy tun vysoce kvalitní železné rudy. Jde o největší ložisko svého druhu na světě. Sdružení firem vloží do projektu čtrnáct miliard dolarů.

Součástí zakázky je vybudování 650 kilometrů železnice a přístavu, pomocí kterých se bude vytěžená ruda dopravovat na pobřeží Guiney, aby se odtud mohla exportovat dále do světa. Pro stát v zá

Čínsko-francouzsko-singapurské konsorcium získalo mnohamiliardový tendr na rozšíření železnorudného dolu Simandou v jihovýchodním cípu afrického státu Guinea.

padní části Afriky jde o klíčový projekt.

Guinea se o rozvoj těžby železné rudy snažila už několik dekád, narážela však na příliš vysoké náklady, které si nemohla dovolit vynaložit. Tamní vláda se proto rozhodla jít cestou partnerství se soukromými investory. Konsorcium získá na oplátku pětileté právo těžby a prodeje železné rudy.

Hodnocení článku

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: Marketa Fryckova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com