Avast podle prognózy loni zvýšil tržby na 19,8 mld. Kč

Rozdílové smlouvy Novinky Avast podle prognózy loni zvýšil tržby na 19,8 mld. Kč

Antivirová firma Avast loni podle svého odhadu zvýšila tržby zhruba o šest procent na 860 milionů dolarů (asi 19,8 miliardy Kč). Výsledky hospodaření firma zveřejní dnes ráno. Očištěný provozní zisk EBITDA podle předpovědi z letošního ledna dosáhl 483 milionů dolarů (cca 11,24 miliardy korun).

Do oznamovaných výsledků ještě nezasáhne aféra kolem prodeje údajů o uživatelích prostřednictvím dceřiné společnosti Jumpshot z letošního ledna. Mimořádný náklad 15 až 25 milionů dolarů (až 582 milionů korun) za uzavření firmy podle analytiků Avast zaúčtuje v letošním prvním pololetí.

Avast založili v roce 1988 čeští výzkumníci Eduard Kučera a Pavel Baudiš, firma je jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení. V roce 2016 Avast koupil konkurenční českou antivirovou firmu AVG. Avast je podle tržeb druhou největší antivirovou firmou na světě za společností Symantec. Produkty Avastu využívá přes 400 milionů uživatelů, z velké části bezplatně.

Zdroj: ČTK

Tagged ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Jeden komentář ke článku: “Avast podle prognózy loni zvýšil tržby na 19,8 mld. Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com