Pražská burza oslabila, akcie Avastu se propadly skoro o desetinu

Rozdílové smlouvy Novinky Pražská burza oslabila, akcie Avastu se propadly skoro o desetinu

Pražská burza včera opět oslabila. Index PX klesl o 2,13 procenta na 1107,47 bodu. Přispěly k tomu také akcie softwarové firmy Avast, jejichž cena klesla skoro o desetinu. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Většina z hlavních emisí pražské burzy dnes oslabila, nebo stagnovala. Nejvíce ztratily akcie Avastu, které také patřily k emisím, s nimiž se obchodovalo v největších objemech. Cenné papíry firmy odepsaly 9,32 procenta na 146 korun. Akcie Avastu oslabily i v pondělí. Spolu s dnešními ztrátami tak již smazaly skoro celý růst, kterého dosáhly od začátku ledna.

Zahraniční servery Motherboard a PCmag v pondělí uvedly, že Avast, který vyrábí antivirové programy Avast a AVG, prodává podrobná data o 100 milionech svých uživatelů. Upozornil na to server IHNED.cz, podle kterého právě tato informace stála za propadem akcií firmy. Dceřiná společnost Avastu Jumpshot nabízí podle serverů data o vyhledávání či nákupech klientů Avastu firmám Google, Coca-Cola nebo Microsoft.

Z nejobchodovanějších emisí zlevnily také cenné papíry energetické firmy ČEZ nebo Komerční banky. Akcie ČEZ oslabily o 1,45 procenta na 510 korun a akcie Komerční banky o 1,38 procenta na 786 korun.

Oslabení burzy mírnil například růst emise s největším objemem obchodů, akcií bankovní skupiny Erste. Cenné papíry skupiny zdražily o 0,45 procenta na 845,80 koruny. Nejvýrazněji si polepšily akcie výrobce lihovin Stock, které si připsaly 1,10 procenta na 64,20 koruny.

Česká měna dnes mírně zpevnila k euru a stagnovala vůči dolaru. Koruna k 17:00 posílila proti předchozímu závěru k euru o dva haléře na 25,23 Kč/EUR. K dolaru zůstala beze změny na 22,93 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

2 komentářů ke článku “Pražská burza oslabila, akcie Avastu se propadly skoro o desetinu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com