Benu je od listopadu majitelem deseti lékáren sítě Fajn

Rozdílové smlouvy Novinky Benu je od listopadu majitelem deseti lékáren sítě Fajn

Druhý největší lékárenský řetězec v Česku, firma Benu, je od začátku listopadu majitelem deseti lékáren sítě Fajn. Společnost o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Hodnota transakce nebyla sdělena.

Firma Benu uvedla, že všechny lékárny kupované sítě budou přejmenovány během listopadu, pod značku Benu přejde i původní personál Fajn lékáren. „Naším cílem je, abychom v nich byli schopni co nejdříve nabízet veškeré služby, na které jsou zákazníci pod značkou Benu zvyklí,“ řekl dnes provozní ředitel Benu lékáren Michal Jurča. Benu aktuálně v Česku provozuje více než 250 lékáren, dodala firma.

Největší lékárenskou sítí v Česku je Dr.Max ze skupiny Penta, která má 450 poboček. Celkem na českém trhu působí podle údajů Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) přes 2500 lékáren. Lékárny v ČR každoročně za léčiva a zdravotnické prostředky utrží kolem 70 miliard korun.

Čistý zisk Benu podle výroční zprávy firmy v uplynulém finančním roce od začátku loňského února do konce letošního ledna stoupl meziročně o 23,9 procenta na 187,1 milionu korun. Tržby vzrostly o 24,1 procenta na 5,2 miliardy korun.

Benu je dceřinou firmou distributora léčiv Phoenix lékárenský velkoobchod, který patří do skupiny Phoenix group, jedné z největších evropských farmaceutických velkoobchodů. Roční obrat skupiny sahá k 26 miliardám eur (kolem 660 miliard korun).

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com