Podíl uživatelů výdejen e-shopů se za pět let zdvojnásobil

Rozdílové smlouvy Novinky Podíl uživatelů výdejen e-shopů se za pět let zdvojnásobil

Zájem Čechů o vyzvednutí zboží z internetového obchodu na externím výdejním místě se za posledních pět let zdvojnásobil. Zatímco v roce 2014 využívalo výdejny kolem 33 procent zákazníků, letos je to 73 procent. Nejrozšířenější je stále doručení domů, které jako jeden ze způsobů dopravy alespoň někdy využívá 75 procent lidí. Vyplývá to z průzkumu společnosti Seznam.cz mezi více než 1000 respondenty.

Vyzvednutí na pobočkách České pošty využívá 43 procent zákazníků a 41 procent se vypravuje do kamenných poboček e-shopů. Více než pětina si zboží nechává posílat do práce.

Možnost vyzvednout si zboží ve výdejních místech si podle Dareka Pikálka ze Seznamu získává přízeň nakupujících hlavně proto, že se podle nich jedná o cenově dostupnější variantu, než je doručení kurýrem. Zároveň je ale možné si zboží vyzvednout v libovolný čas a na místě, kde se to lidem nejvíce hodí, například cestou z práce.

O letošních Vánocích chtějí poskytovatelé nabídnout větší pokrytí. „Síť výdejních míst Zásilkovny roste, do konce roku jich v České republice budeme mít necelé tři tisíce, na Slovensku kolem šesti set. Rozšiřujeme depa a navyšujeme i počet doručovacích automobilů. Zákazníkům zaručujeme dodání nejen do druhého dne, ale často i v den objednání,“ uvedl marketingový ředitel skupiny Packeta, kam patří Zásilkovna, Milan Šmíd. Rozšíření počtu výdejen plánuje i konkurenční Uloženka, která má v současnosti 1300 výdejních poboček napříč Českou republikou a Slovenskem.

Loni internetové obchody zvýšily tržby o 17 procent na 135 miliard korun. Na vánoční období připadlo 45 miliard.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Jeden komentář ke článku: “Podíl uživatelů výdejen e-shopů se za pět let zdvojnásobil

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com