Bitcoin tento týden dosáhl letošního maxima 12.400 USD

Rozdílové smlouvy Novinky Bitcoin tento týden dosáhl letošního maxima 12.400 USD

Nejoblíbenější kryptoměna bitcoin tento týden dosáhla svého letošního maxima, když se v pondělí večer a úterý ráno obchodovala okolo 12.400 dolarů, tedy asi 272.000 Kč. O 2000 USD tak překonal dosavadní letošní vrchol z konce února. Nad 12.000 dolary byl bitcoin naposledy na začátku loňského srpna. Vyplývá to z údajů Kurzy.cz a Bitstock.com.

V současnosti se bitcoin obchoduje těsně pod 12.000 dolary, což znamená proti úterý pokles o čtyři procenta. „Růstu kurzu bitcoinu nahrává politická nestabilita v Bělorusku i zájem investorů o alternativní komodity v čele se zlatem, které překonává historické rekordy,“ uvedl ředitel největšího tuzemského obchodníka Bitstock.com Martin Stránský. Bitcoin podle něj letos investorům přinesl výnos až 200 procent.

Zatím nejnižší letošní hodnoty dosáhl bitcoin v polovině dubna, kdy se vlivem koronavirové krize propadl až na 3900 USD. Následně začal růst a během léta se držel nad psychologickou hranicí 10.000 USD.

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední kybernetická měna světa. Jeho hodnota nicméně prochází značnými výkyvy. V roce 2017 zaznamenal prudký růst a ke konci téhož roku jeho hodnota dosáhla rekordních více než 19.000 dolarů.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: Anna Stancikova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com