Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA opět nad milionem

Rozdílové smlouvy Novinky Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA opět nad milionem

Ve Spojených státech si v týdnu od 15. srpna požádalo o podporu v nezaměstnanosti dalších zhruba 1,106 milionu lidí. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce. Číslo je podle agentury Reuters překvapivé. Týden předtím se totiž počet nových žádostí poprvé od poloviny března, kdy se v zemi začala zavádět opatření proti šíření koronaviru, dostal pod milion. Čekalo se, že za minulý týden jich bude jen 923.000.

Údaj za předchozí týden úřad navíc upravil směrem nahoru na 971.000. Dříve se uvádělo o 8000 nižší číslo.

Dnešní údaj podle Reuters ukazuje, že americký trh práce dále svádí těžký boj s následky pandemie, mimo jiné proto, že zákonodárci se zatím nedohodli na dalších stimulačních opatřeních. Před vypuknutím pandemie covidu-19 se počet nových žádostí za týden jen zřídka přehoupl přes 100.000.

Poslední červencový den skončila platnost opatření, díky němuž měli nezaměstnaní nárok na dodatečných 600 dolarů (13.221 Kč) týdně navíc k běžné podpoře. Prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, díky němuž mají nyní nezaměstnaní vedle podpory nárok i na dodatečných 400 dolarů týdně. Mezi demokraty a republikány se ale rozpoutal spor, kdo je bude vyplácet, protože čtvrtinu částky by měly poskytovat jednotlivé státy, které jsou kvůli pandemii finančně vyčerpané.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com