Británie a Indie formálně zahájily jednání o dohodě o volném obchodu

Rozdílové smlouvy články, Novinky Británie a Indie formálně zahájily jednání o dohodě o volném obchodu

Británie a Indie dnes formálně zahájily jednání o dohodě o volném obchodu. Smlouva by jejich vzájemný obchod navýšila o miliardy liber. Pro Londýn, kterému se nedaří pokročit ve vyjednávání o obchodní dohodě se Spojenými státy, to letos bude největší takové zahájené jednání, informovaly agentura Reuters a zpravodajský web BBC.

Indie by se mohla stát do roku 2050 třetí největší světovou ekonomikou. Britská vláda doufá, že se vzájemná obchodní výměna v příštích deseti letech zdvojnásobí.

Indie si vždy chránila své zájmy a liberalizaci obchodu se bránila. Evropská unie se už léta snaží dosáhnout smysluplné dohody s Indií, ale s malým úspěchem. Austrálie na dohodě také pracuje už deset let, připomněla BBC.

Za zvlášť obtížné při jednání odborníci považují oblasti, jako jsou vládní zakázky a obchod se službami. Dillí také vždy klade důraz na víza pro indické odborníky a studenty, aby mohli pracovat a studovat v zahraničí.

Britští představitelé by byli rádi, pokud by se dohodu podařila uzavřít do konce roku. Podle BBC je to ambiciózní časový plán.

Británie po svém odchodu z Evropské unie už uzavřela obchodní dohody s desítkami zemí i se samotnou EU. Většina z nich je ale jen pouhým prodloužením dřívějších dohod, které měla země jako člen Evropské unie, a nepřináší jí další výhody. Výjimku představuje smlouva s Austrálií podepsaná loni v prosinci, kterou se Londýnu podařilo vyjednat od nuly, aniž by obsahovala podmínky, za kterých spolu obě země obchodovaly v době před brexitem.

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com