Britský řetězec Tesco má kvůli nákladům souvisejícím s pandemií nižší zisk

Rozdílové smlouvy Novinky Britský řetězec Tesco má kvůli nákladům souvisejícím s pandemií nižší zisk

Britské maloobchodní společnosti Tesco v uplynulém finančním roce klesl zisk před zdaněním téměř o pětinu na 825 milionů liber (24,7 miliardy Kč). Důvodem byly mimořádné náklady související s pandemií, které převážily i nad růstem tržeb, uvedla dnes firma, která působí i v České republice.

Mimořádné náklady související s pandemií činily 892 milionů liber. Firma se také rozhodla nevyužít slevu na dani z realit 585 milionů liber a vrátila ji vládě. Tržby za finanční rok do konce února bez zahrnutí prodeje pohonných hmot se zvýšily o sedm procent na 53,4 miliardy liber (1,6 bilionu Kč). Firma těžila z růstu poptávky po potravinách v době pandemie, protože kvůli omezení provozu restaurací a práci z domova se lidé více stravovali doma.

K růstu tržeb výrazně pomohl prodej přes internet. V Británii se tržby z prodeje přes internet zvýšily o 77 procent na 6,3 miliardy liber. Firma zdvojnásobila kapacitu pro přepravu internetových objednávek, aby byla schopna uspokojit rostoucí poptávku, upozornil zpravodajský server MarketWatch.

V letošním finančním roce Tesco očekává zlepšení ziskovosti díky nižším výdajům po odstranění pandemických omezení, i když tržby se zřejmě mírně sníží.

V České republice patří Tesco k největším obchodním řetězcům a také mezi největší zaměstnavatele. Tesco v České republice v roce 2019 provozovalo zhruba 190 prodejen zahrnující obchodní centra, hypermarkety i menší lokální obchody. Součástí společnosti bylo také 18 čerpacích stanic a franšízová síť Žabka s přibližně stovkou prodejen. Do portfolia firmy patří také oděvní značka F&F, která je dostupná v obchodech Tesco.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: KH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com