Cena akcií Intel Corporation stoupla o téměř 7 %

Rozdílové smlouvy články, Novinky Cena akcií Intel Corporation stoupla o téměř 7 %

Od 22. prosince 2020 do 21. ledna 2021 stoupla cena akcií Intel Corporation ze 45,96 na 62,47 dolarů. Cena akcií stoupla o 6,46 % poté, co společnost oznámila výrazně lepší hospodářské výsledky za poslední čtrvtletí roku 2020 než očekáváné. Cílová cena akcíí je momentálně stanovena na 80 dolarů. Analytik z Credit Suisse John Pitzer udal pro akcie hodnocení „buy“.

Společnost Intel Corporation sídlící ve městě Santa Clara v Kalifornii se zabývá se výrobou čipů. Za poslední čtvrtletí roku 2020 oznámila svůj upravený zisk na akcii 1,52 dolarů a tržby ve výši 20 miliard dolarů. Analytici očekávali zisk společnosti Intel ve výši 1,10 dolarů na akcii a prodeje za 17,49 miliardy dolarů. V předchozím roce Intel dosáhl hodnoty zisku 1,52 dolarů na akcii při tržbách 20,21 miliardy dolarů.

Vzrůst akcií zapříčinily zejména dvě události. Tou první je změna ve vedení společnosti Intel. Současný ředitel Bob Sean bude nahrazem technologickým lídrem Patem Gelsingerem. Ten do této chvíle působil na pozici generálního ředitele ve společnosti VMware (VMW). Ve společnosti Intel již také působil a to na pozici hlavního technologického ředitele, novou funkci převezme 15. února.

Druhou významnou událostí je uvedení nových procesorů. Ty společnost představila minulý týden. Jedná se o více než 50 nových PC procesorů jako součást své řady Intel Core 11. generace. Čipy přicházejí ve čtyřech procesorových rodinách zaměřených na obchodní, vzdělávací, herní a mobilní aplikace.

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: AN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com