Švýcarská banka UBS více než zdvojnásobila čtvrtletní zisk

Rozdílové smlouvy články, Novinky Švýcarská banka UBS více než zdvojnásobila čtvrtletní zisk

Největší švýcarská banka UBS ve čtvrtém čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 137 procent na 1,708 miliardy dolarů (téměř 37 miliard Kč). Oznámila to dnes firma, která těžila z dobrých výsledků v oblasti správy majetku a investičního bankovnictví.

Čtvrtletní zisk výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej odhadovali na 966 milionů dolarů. V celém loňském roce UBS zvýšila čistý zisk o 54 procent na 6,6 miliardy dolarů. Banka hodlá akcionářům vyplatit dividendu 0,37 dolaru na akcii, píše agentura Reuters.

V letošním prvním čtvrtletí plánuje UBS zpětný odkup vlastních akcií v hodnotě kolem 1,1 miliardy dolarů. Menší část bude připadat na dosavadní program odkupu akcií, většina však již bude spadat do nového tříletého programu s celkovým objemem až čtyři miliardy dolarů, upozorňuje agentura DPA.

Společnost UBS je největším správcem majetku na světě a hlavní část jejích zisků pochází z poradenství a správy peněz pro bohaté klienty z celého světa. Banka v loňském roce těžila z vysoké úvěrové a obchodní aktivity těchto klientů. Ve čtvrtém čtvrtletí její zisky ze zprávy majetku vzrostly o 22 procent.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com